Makijaż

Makijaz ślubny

Makijaż wieczorowy

Wykonanie idealnego makijażu jest zadaniem wymagającym wiedzy i powinno być poprzedzone właściwą pielęgnacją skóry twarzy. Każdy rodzaj cery wymaga odpowiedniego nawilżenia, dzięki niemu, podkład i korektor, wyglądają dobrze i mają szansę dłużej się utrzymać.

Kluczowym aspektem wykonania makijażu, który podkreśli urodę jest określenie jej typu:

– Zimny typ – Makijaż powinien być w chłodnych tonach, szarości, srebro aż po czerń.

– Ciepły typ – Konsekwentnie, sprawdzą się ciepłe barwy, beże, złoto po ciemne brązy.

Konturowanie i klasyczny smokey eye

Makijaż wieczorowy oznacza idealne pokrycie niedoskonałości, przebarwień i wyrównanie kolorytu. Odpowiednio położony podkład jest podstawą, zazwyczaj utrwala się go pudrem sypkim, co sprawia, że skóra się nie świeci.

Konturowanie twarzy czyli nałożenie bronzera i rozświetlacza pozwoli nadać twarzy idealne proporcje i podkreśli kości policzkowe.

W przypadku cieni pod oczami niezbędne jest nałożenie korektora. Okolica oczu musi wyglądać perfekcyjnie, ponieważ oko jest sednem makijażu wieczorowego.
Klasyczny makijaż oka, który wygląda niezwykle elegancko to smokey eye, to nałożenie rozświetlającego cienia na wewnętrzny kącik oka, a ciemnego na zewnętrzną część powieki. Wyrazista czarna kreska i dobrze wytuszowane rzęsy, dodadzą oczom niezwykłego wyrazu.

Idealne usta

Nadanie ustom wyrazistości bardzo odmienia nasz wizerunek. Klasyczna czerwień nigdy się nie nudzi i zawsze wygląda zjawiskowo. W zależności od upodobań, można wybrać szminkę błyszczącą lub matową. Dobrze jest wybrać taką, która długo utrzymuje się na ustach.

Makijaż studniówkowy

Dla wielu dziewczyn studniówka jest szalenie ważnym wydarzeniem, kiedy to chcą wyglądać wspaniale, zarówno jeśli chodzi o samą kreację, jak i jeśli chodzi o makijaż. Dlatego też makijaż studniówkowy, jako pewien rodzaj makijażu wieczorowego, powinien zostać wykonany przez profesjonalistę z wykorzystaniem najlepszych kosmetyków i z konkretną wiedzą, co do tego, jak taki makijaż może wyglądać.

Na jaką kolorystykę się zdecydować?

Najczęściej makijaż studniówkowy jest bardzo elegancki i stonowany, ale pewne jego kolorystyczne detale mogą nawiązywać do koloru sukienki, albo też mogą zostać tak dobrane, aby podkreślać kolor oczu. Jednym z najpopularniejszych rodzajów makijażu studniówkowego jest makijaż typu smoky eyes. Bez wątpienia, taki makijaż będzie w stanie doskonale podkreślić oko.

Makijaż, który sprawdzi się w praktyce

To przede wszystkim trwały makijaż, który zostaje wykonany dobrej jakości kosmetykami. Biorąc pod uwagę, jak długo może trwać zabawa studniówkowa – powinien on utrzymać się na twarzy co najmniej przez kilka godzin.

Makijaż dzienny

Makijaż to prawdziwa ozdoba kobiety, który ma za zadanie podkreślić atuty twarzy, a także zniwelować niedoskonałości i to, co niekorzystne dla wyglądu. Makijaż dzienny charakteryzuje się przede wszystkim swoją delikatną formą, która ma dodawać świeżości i delikatnego rozświetlenia, ważnego szczególnie dla osób, które mają zmęczoną cerę.

Jak wykonywać makijaż dzienny, by zawsze prezentował się perfekcyjnie?

Codzienne malowanie twarzy powinna zawsze uprzedzać odpowiednia pielęgnacja. Należy dokładnie, ale delikatnie umyć twarz i nałożyć krem nawilżający. Ten zabieg odżywi skórę i będzie stanowił jednocześnie doskonałą bazę pod makijaż. Po wchłonięciu kremu można przejść do nakładania produktów. Warto zacząć od korektora ze średnim kryciem, który zniweluje zaczerwienienia czy sińce pod oczami, a także niedoskonałości. Istnieje zasada, że na co dzień warto wybierać delikatniejsze kosmetyki, by uniknąć efektu maski, dlatego też lekki korektor sprawdzi się idealnie w tego typu makijażu. Podkład powinien z kolei regulować koloryt skóry, dając jak najbardziej naturalny efekt.

W makijażu oczu również warto postawić na naturalność, używając delikatnych cieni w różnych odcieniach brązu czy beżu. Na szaleństwa warto zaczekać do wieczora – w ciągu dnia im mniej nakładamy makijażu, tym świeżej i lepiej wyglądamy!

Makijaż ślubny

Dzień ślubu i wesela jest dla wielu jednym z najważniejszych dni w życiu. Często poprzedzają go przygotowania, które rozpoczynamy na długo przed wyznaczoną datą ceremonii. Dla każdej pani młodej wygląd w tym dniu ma niebagatelne znaczenie, a składa się na niego chociażby makijaż ślubny.

Na jaki makijaż się zdecydować?

Niektóre panny młode dokładnie wiedzą, na jakiego rodzaju makijażu im zależy. Inne chcą, aby zawierał on akcenty kolorystyczne w takim samym kolorze, co dodatki do sukni ślubnej. Jeszcze inne całkowicie ufają swojej kosmetyczce. Nie ma tak naprawdę jednej, uniwersalnej receptury, co do tego, jak taki makijaż ma się prezentować. Można go dobrać pod kątem konkretnego typu urody – a więc może być subtelny lub też mocniejszy, może bazować na ciepłych lub na zimnych kolorach. Każda panna młoda może mieć też swoje indywidualne potrzeby, albo też może wyszukać gdzieś podobny makijaż do tego, który się jej marzy. Zawsze jednak jest to kwestia indywidualna, bo to sama panna młoda ma się w nim dobrze czuć.

Różne propozycje makijażu ślubnego

Makijaż ślubny przede wszystkim powinien być trwały, powinien też wyglądać dobrze zarówno na zdjęciach jak i na żywo. Dodatkowo, powinien podkreślać atuty panny młodej i tuszować ewentualne niedoskonałości.

Jednym z najpopularniejszych makijaży ślubnych jest taki, który mocno podkreśla oko, a całą resztę pozostawia w bardzo delikatnej tonacji. Taki rodzaj makijażu jest też najtrwalszy. Alternatywnym rozwiązaniem jest wykonanie mocnego oka, ale też nałożenie szminki w jakimś intensywnym kolorze. Natomiast panie o delikatnej urodzie mogą postawić jedynie na delikatne podkreślenie zarówno oczu jak i ust.